Siparişleriniz 2 İş Günü İçerisinde Kargoya Verilir, Kargo Ücretsizdir.

About Us | Hakkımızda


Misyonumuz

Alienation (ing. Yabancılaşma)

Alienation
 logosu , markanın karakteristik ve tanımlayıcı bir rengi olan siyah bir arka plan üzerinde neon yeşili bir Uzaylı'nın stilize edilmiş figürü ile temsil edilir. Mecazi anlamda, bir Uzaylı, bir çevre, bir sosyal bağlama göre farklı olan kişidir, yabancı (Alien) olarak tanımlanan ve bu nedenle korku uyandıran kişidir. Yabancı (Alien) terimi genellikle akıntıya karşı gelen, kalabalığı takip etmeyen kişiyi tanımlar. 
Yabancılaşma (Alienation) aynı zamanda günümüz toplumuna karşı bir protesto hareketi , ırkçılığı, kirliliği, zorbalığı ve sosyal ayrımla ilgili her şeyi kınayan bir harekettir.

Alienation, sürünün bir parçası olmayı reddeden alt kimliği tanımlar. Her birimiz kendi yolunda benzersiz olduğumuz için güzellik kanunlarının peşinden koşmuyoruz; modayla ilgilenmiyoruz, çünkü stil günden güne kişinin kendi kişisel deneyimine göre inşa ediliyor; zaten önceden kurulmuş bir şeyin sayısız tekrarı olmakla ilgilenmiyoruz. Başka bir deyişle, bizimki, bireyin çeşitliliğinin arttırıldığı ve savunulduğu, özellikle floresan detaylara sahip giysilerle, Alien temalı ve karanlık bir havaya sahip bir Streetwear giyim markasıdır.

 

YABANCILIK

Yabancılaşma (ALIENATION) terimi, modern insanın toplumdaki rahatsızlığına işaret eder. Günümüz dünyasında, beğenilerle bile, toplum tarafından tanınma ihtiyacı artıyor. Ötekinin onayı bu nedenle, çoğu zaman yalnızca fiziksel güzellik ve toplumun kanonlarına uyum gibi bazı klişe kanallar aracılığıyla aranır, böylece yavaş yavaş kendine yabancılaşır.

Günümüz dünyasında reddedilmek ya da kendini "grup"un ayrılmaz bir parçası olarak hissetmemek, kişi ve psikofizik sağlığı için önemli hale gelen kaygı durumlarına neden olabilmektedir. Bu tanınmama korkusu, sosyal anksiyete bozukluğu veya sosyal fobi olarak tanımlanır. Bütün bunlara karşı taraf tutan Alienation, fizikselden karaktere, sosyalden ekonomik, politikten dinine her türlü çeşitliliğin bir sınır oluşturmadığını, buluşma ve büyüme için bir zenginlik ve fırsat olduğunun altını çizer.